LIGHTING / Table lamps / Table lamp 7908199
nr 790 8199
TABLE LAMP
tin, early 20th century, signed, height: 57,
Tenn, tidigt 1900-tal, Signerad, höjd: 57
Estimate:
1500
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 12 2012
at 19:03:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/11 13:41:40
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn